Nahrávam Udalosti

Podujatia

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

JFDR (Island) + Generic Animal (IT) a Ivana MER (SK)

27. mája 2023 o 20:00 - 23:00

JFDR je hudobný projekt islandskej speváčky, skladateľky a multiinštrumentalistky Jófríður Ákadóttir, ktorá koncom mája navštívi Slovensko, a exkluzívne zahrá v Banskej Štiavnici. Na jej koncert sa môžete tešiť v sobotu 27.5.2023 o 20h00 v Art Cafe Banská Štiavnica. Speváčka na Slovensko pricestuje v rámci umeleckej výmeny projektu SLICE: Slovak Icelandic cultural exchange.

Jófríður Ákadóttir začala kariéru hudobníčky v Reykjavíku ako 14-ročná objavovaním obrovského vesmíru experimentálnej hudby. Za posledných 12 rokov vydala 12 nahrávok, okrem iného ako členka Pascala Pinona a Samaris, spolupracovala s renomovanými umelcami Ólafurom Arnaldsom a Damienom Rice, pracovala tiež na oceňovanom islandskom film Backyard Village a získala si fanúšikov po celom svete – vrátane Björk, ktorá Ákadóttir nazýva svojou inšpiráciou. Po albume Brazília vydanom v roku 2017, jej prvej nahrávke pod menom JFDR, sa Ákadóttir vrátila v roku 2020 na scénu s albumom New Dreams, čo je „trošku strašidelná, elektro-popová hudba, ktorá je zároveň veľmi jemná a intímna“ (NPR Music) a „druh albumu, ktorý vám poskytuje priestor na vlastné malé odhalenia“ (Stereogum). Minulý rok nám JFDR predstavila nový singel/video s názvom „The Orchid“.

Tento rok začína ohlásením nového singlu „Spectator“, ktorý vychádza v apríli na albume Museum, a vy budete medzi prvými, ktorí si ho budú môcť vypočuť naživo. „Spectator“ je hymnou a uspávankou pre spoluzávislých, aj pre tých, ktorí to nikdy nezažili; je zrkadlom do surového myšlienkového procesu niekoho, kto je hlboko na dne,“ hovorí JFDR.

„Videoklip k piesni Spectator (preklad: pozorovateľ) vznikol s mojím dobrým priateľom Timotheom Lambrecqom a s nekonečnou podporou môjho manžela Josha Wilkinsona a starého kolegu z kapely, Áslauga Magnúsdóttira. Mraky predstavujú myšlienky a pohltenie veľkým mrakom symbolizuje myšlienky, ktoré vás môžu ovládnuť, keď stratíte pevnú pôdu pod nohami. Chcela som v ňom tiež odkázať na album a jeho obal, ktorý sa sústreďuje okolo sochy, predstavujúcej energiu zamrznutú v čase. Úprimne dúfam, že vďaka tejto piesni sa niekto bude cítiť viac „videný.“ JFDR.

Website: https://jfdrcurrent.com/

Instagram: https://www.instagram.com/j0fridur/

Ivana Mer prijala pozvanie uviesť koncert JFDR ako local support, a pred ňou si vypočujete aj pár piesní skladateľa a hudobníka Generic Animal.

V rámci projektu SLICE, Slovensko Islandská spolupráca pri rozvoji malých kultúrnych centier (CLT02019) bolo toto podujatie finančne podporené občanmi Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a spolufinancované zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky a vlastných zdrojov OZ Povala.
Organizáciu tohto podujatia v rámci projektu 25 rokov Art Cafe finančne podporil aj Fond na podporu umenia.

Lístok si môžete kúpiť online v predpredaji tu: https://tootoot.fm/sk/events/6409a1b7e7ff3011385c1589

Podrobnosti

Dátum:
27. mája 2023
Čas:
20:00 - 23:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Art Cafe Banská Štiavnica
Akademická 2
Banská Štiavnica, SR 969 01 Slovenská republika