Nahrávam Udalosti

Podujatia

« Všetky Udalosti

ŽAKÝL – SVETELNÝ SIGNÁL SPOJÍ HRADY POPRI HRONE (obec Podhorie)

24 marca o 16:30 - 19:30

VIDIA SA HRADY AJ DNES? Poďte to s nami zistiť!
Hrady Pohronskej hradnej cesty boli v minulosti medzi sebou VO VIZUÁLNOM SPOJENÍ. Tvorili strážnu a signalizačnú sústavu, ktorej úlohou bola ochrana stredoslovenských banských miest pred tureckým nebezpečenstvom. Prostredníctvom ohňových signálov sa týmto spôsobom informovali o blížiacom sa nepriateľovi. Na každú z vybraných lokalít sa vyberie jedna výprava, aby overila, či uvidí svetelný signál z minimálne jedného ďalšieho hradu.

📍Do akcie sú zapojené hrady REVIŠTE, ŠÁŠOV, PUSTÝ HRAD, PEŤUŠA, ŽAKÝL a TEPLICA. Pridá sa k nám aj Vartovka KRUPINA a výnimočne aj vrch SITNO (viac info o výstupe na vrch Sitno na: https://www.facebook.com/events/153359697603433?ref=newsfeed).

Svetelný SIGNÁL VYŠLEME o 18:00 z každého stanoviska. Nebudeme však zakladať ohne, použijeme REFLEKTORY, či silné BATERKY a ČELOVKY. Ak ste zvedaví, ako to dopadne a máte odvahu na ľahkú túru aj v nočných hodinách, pridajte sa k nám. Určite si nezabudnite čelovku či silnú baterku, je možné, že aj tvoje svetlo doputuje na vedľajší hrad.

📍Z HRADU ŽAKÝL budeme sledovať svetelný signál na PUSTOM HRADE, na SITNE a zaniknutom hrade TEPLICA.
Stretneme sa o 16:30 pri Obecnom úrade v obci Podhorie (7km od Banskej Štiavnice). Účasť na podujatí je bezplatná.

Ak sa rozhodnete akcie zúčastniť, prihláste sa ideálne potvrdením svojej účasti na tomto podujatí (účasť je bezplatná, výstup je na vlastnú zodpovednosť): https://www.facebook.com/events/174431095367109. V prípade, že situácia alebo počasie nebude umožňovať podujatie zorganizovať, budeme vás o tom informovať. Aktuálne informácie budeme uverejňovať na facebookovom profile @Pohronská hradná cesta a profile @Supervulkan Štiavnica.

👉 POZOR, ak budete počas tohto výnimočného výstupu POSTOVAŤ FOTKY Z AKCIE na Instagram, označujte svoje príspevky/storky/videá 💡#pohronskahradnacesta a 💡#svetelnysignal a zapojíte sa tak do SÚŤAŽE o hodnotné CENY. Víťazov vyžrebujeme v pondelok 27.3.

Počas výstupu môžete dokonca obdržať HRADNÝ PAS S MAPOU, kam môžete zbierať kresby hradov a dozvedieť sa pár zaujímavých pikošiek. Tak neváhajte a pridajte sa k nám! 🙂

Tešíme sa na Vás!
Tím Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Banská Štiavnica

Podrobnosti

Dátum:
24 marca
Čas:
16:30 - 19:30
:
, ,

Miesto udalosti

Obec Podhorie
Podhorie
Podhorie, Slovakia 96982 Slovenská republika