Nahrávam Udalosti

Podujatia

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Musica Medica -liečivý koncert v Hudobnej Záhrade

30. marca 2023 o 18:00 - 20:00

Nadžánrový hudobný projekt Musica Medica je spojením osobností z rôznych kútov hudobného sveta. Dvoch profesionálov spojila prapôvodná, častokrát opomínaná, myšlienka, že hudobný obsah má v prvom rade pozdvihnúť náladu, ducha človeka.
Interpreti Musica Medica však neostávajú len v tejto rovine, sú dokonca presvedčení, že hudba má schopnosť pôsobiť na fyzickej úrovni a svojim spôsobom zlepšovať zdravotný stav človeka. Hudobník je v tomto prípade sprostredkovateľom, ktorý svojou hrou ‚oživuje‘ vibrácie tónov a tieto pôsobia blahodárne nielen ako zvukový zážitok, ale aj ako skutočné vlny frekvencií na ľudské telo.
Vo svojej tvorbe sa obracajú k zvukovým odkazom, ktoré majú pôvod v tradícii pôvodných obyvateľov našej planéty, no neboja sa ich spájať so súčasnými piesňovými formami, harmóniami a pulzom dnešnej doby.
Rami Shaafi, ktorý prežil väčšinu svojho života v Anglicku, je majstrom alikvótneho a hrdelného spevu a ovláda techniky hry na tradičné nástroje z celého sveta, ktoré sú staré niekoľko tisíc rokov. V hudobnej fúzii sa spájajú so zvukom gitár, beat boxu a elektronických efektov súčasnosti, ktoré prináša jazzman Boris Čellár. Pre hudobnú formu je typická úplná improvizácia, všetky skladby vznikajú v momente aktu.

Rami Shaafi (Anglicko) – alikvótny, hrdelný spev a tradičné nástroje z celého sveta
Boris Čellár (Slovensko) – gitara, spev, perkusie a zvukové efekty
Vstupné 20e
Tešíme sa na vás !

Podrobnosti

Dátum:
30. marca 2023
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Hudobná záhrada
Rakytová 9
Banská Štiavnica, SR Slovenská republika