Search
Generic filters
Filter by Kategórie
Tematické prechádzky a túry
Svetové unikátnosti
Jarná dovolenka
Letná dovolenka
Jesenná dovolenka
Zimná dovolenka
Rodiny s deťmi
Bane na zlato a striebro
Tajchy, príroda a turistika
Ubytovanie
Gastronómia
Supervína zo Supervulkánu
Festivaly a podujatia
Múzeá, galérie a zážitkové expozície, divadlá a kiná
Historické pamiatky
Remeslá a tradície
Romantika
Záhadné a mýtické miesta
Nádherné výhľady
Netradičné Fotopointy
Kúpanie a wellness
Cyklotrasy

Po stopách horúceho SUPERVULKÁNU

Relaxačné a wellness pobyty

/

Termálne pramene sa vyskytujú na mnohých miestach, kde kedysi boli sopky. SUPERVULKÁN ŠTIAVNICA, ktorý prvý krát vybuchol pred 15 miliónmi rokov má niekoľko miest, kde môžete ralaxovať v horúcich pameňoch.

 

V 3* HOTELI TERMÁL vo Vyhniach sa voda z vlastného termálneho prameňa čistí striebrom, aby sa nepoškodila jej vysoká mineralita. Okrem oddychového, relaxačného a vonkajšieho výplavového bazéna tu nájdete tu 3 druhy sáun, tepidárium i soľnú inhalačnú miestnosť.

 

VODNÝ RAJ VYHNE je miestom pre dokonalý relax uprostred prírody. Termálna voda, ktorá dosahuje až 36,5 °C sa vyznačuje vysokým obsahom železa a svojimi liečivými účinkami blahodárne pôsobí po operáciách, na duševnú vyčerpanosť i mnohé ďalšie ochorenia. Rozsiahly komplex Vodného raja vo Vyhniach ponúka niekoľko vonkajších a jeden vnútorný bazén a dokonalý relax uprostred prírody.

 

V 4* HOTELI SITNO vo Vyhniach si na svoje okrem saun a wellnesu pre dospelých prídu aj deti v oddelení s tobogánom, baby bazénom, šmýkalkou a animačným programom.

 

Miestne Kúpele Sklené Teplice sú najstaršie v okolí. Voda sem priteká priamo zo 14. prameňov, nie je chemicky upravovaná a vymieňa sa každý deň. Nachádza sa tu aj v Európe unikátny liečivý kúpeľ v jaskyni Parenica.

Otvoriť na väčšej mape