Nahrávam Udalosti

Podujatia

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Andrea Čepiššáková / Návod na prežitie / Guide to survival

1 apríla o 16:00 - 31 mája o 18:00

Andrea Čepiššáková študovala keramiku na Vysokej Škole Výtvarných Umení v Bratislave a momentálne žije a tvorí v Košiciach. Dlhé roky pracovala prevažne v médiu keramiky, aj keď vždy inklinovala k presahom do maľby. V nedávnej dobe vymenila technologicky náročnejšiu prácu s hlinou za bezprostrednosť akvarelovej maľby. Počiatky tejto série začali vznikať pred rokom na jar v starej stodole v obci Lacková, ktorú autorka zamenila za mestský ateliér. Ľahkosť a bezprostrednosť akvarelu jej umožňuje ponor do seba, hľadanie nového vyjadrenia zmeny, ktorú v živote prežíva.

V Art Cafe Andrea predstaví výber z akvarelového denníka ženy, matky, milovníčky divých rastlín, ako aj dlhého putovania. Sloboda a ľahkosť, ktorú jej farebné škvrny odkrývajú, sú odrazom prežívania prítomnosti. Andrea niekoľkokrát absolvovala Svätojakubskú cestu, ako aj viaceré pobyty v latinskej Amerike napríklad medzi indiánmi Tarahumaras v jezuitskej misii v Mexiku a všetky skúsenosti z ciest ju vedú k hlbšiemu poznaniu samej seba, a sú nekončiacim zdrojom inšpirácie pre tvorbu.

Na vernisáži za účasti autorky budú mať návštevníci možnosť s Andreou diskutovať o jej východiskách a príbehoch jej malieb. Výstava v Banskej Štiavnici potrvá do konca mája 2023.

Organizáciu tohto podujatia z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podrobnosti

Začiatok:
1 apríla o 16:00
Koniec:
31 mája o 18:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Art Cafe Banská Štiavnica
Akademická 2
Banská Štiavnica, SR 969 01 Slovenská republika