Search
Generic filters
Filter by Kategórie
Tematické prechádzky a túry
Svetové unikátnosti
Jarná dovolenka
Letná dovolenka
Jesenná dovolenka
Zimná dovolenka
Rodiny s deťmi
Bane na zlato a striebro
Tajchy, príroda a turistika
Ubytovanie
Gastronómia
Supervína zo Supervulkánu
Festivaly a podujatia
Múzeá, galérie a zážitkové expozície, divadlá a kiná
Historické pamiatky
Remeslá a tradície
Romantika
Záhadné a mýtické miesta
Nádherné výhľady
Netradičné Fotopointy
Kúpanie a wellness
Cyklotrasy

Obec Hodruša-Hámre

700 ročná baňa na zlato

/

Slávna banícka obec vzdialená približne 16 kilometrov od Banskej Štiavnice je zároveň najdlhšie sa tiahnucou obcou široko-ďaleko. V obci sa nachádza najväčšie lyžiarske stredisko SUPERVULKÁNU ŠTIAVNICA, 700 ročná baňa na zlato s možnosťou ryžovania zlata, expozícia slávnej hodrušskej čipky, ktorej, podľa poslednej zo slávnej generácie hodrušských čipkárok, pani Evy Trenčanovej (zomrela ako 97 ročná) bola dokonca zdobená vlečka svadobných šiat anglickej kráľovnej Alžbety II. i banícka Klopačka.

 

Ak by ste zatúžili po prechádzke – Kašivárovský prales so 400 ročnými dubmi vás určite očarí. Okrem neho sa tu nachádza HornoDolnohodrušský tajch, kde si prídu na svoje milovníci plávania, člnkovania, rybárčenia, korčuľovania, otužovania či relaxu. Obcou vedie aj internetový náučný chodník, ktorý vás za pomoci mobilu prevedie zaujímavosťami obce. Milovníkov histórie určite zaujme Súsošie Golgoty a Kostol sv. Mikuláša.

 

Je tu tak nádherne, že Vám odporúčame sa tu aj ubytovať a to hneď na niekoľko dní. Salamandra resort a hotel Vám ponúkajú širokú škálu možností a aktivít v zime i v lete. Apartmány Weissov dom okúzlia tých, ktorí si chcú oddýchnuť v tichu prírody v príjemných a priestranných apartmánoch. V obci sa konajú aj pravidelné podujatia, ako sú Karneval na ľade, či farmárske dni.

Otvoriť na väčšej mape